Korrigeeri oma autopilooti, ja haara rool liikumaks unistuste poole!

Kirjutanud Pert Lomp

25. apr. 2024

Eelmises postituses rääkisin autopiloodist ja vundamendist, mis suunab meie tegevusi ja elu. Esiteks, ärge tundke ennast süüdi, et olete täna seal, kus olete; olge hoopis õnnelikud, et mõistate ja olete teadlikud, et kõik teie selja taha jäänud sündmused on olnud vajalikud selleks, et oskaksite hinnata, kuhu soovite liikuda. Inimesed kipuvad vaatama oma vanusele ja mõtlema, et nad oleksid pidanud varem muutuma või käituma teisiti, või mõtlevad, et mis nad ikka enam jõuavad teha. Ma tahan öelda, et hetk, mil mõistate, et olete kogu oma elu mänginud peaosas ning teie enda otsused ja nende tegemata jätmised on kujundanud tänast teid, See olukord võib lõppeda koheselt, kui te seda soovite ja otsustate. Teil on vaja vaid veidi mõelda, mida te tegelikult tahate ja mis teid alati huvitanud on.

Kõige keerulisem osa enda muutmise juures on aru saada, et kogu elu jooksul oleme sageli oma soovid ja tahtmised fookusest välja jätnud, elanud oma elu, lastes seda mõjutada teistel. Teiste all pean silmas oma lähedasi, sõpru, meediat, uudiseid, meelelahutust jne. See kõik omab suurt jõudu meie vundamendi kujundamisel ja kuidas me igapäevaselt omi otsuseid langetame ja asju teeme. Vaadake enda ümber ja mõelge, kes on teie viis parimat sõpra täna, kellega igapäevaselt läbi saate. Erinevad uuringud ja vaatlused on kinnitanud, et iga inimest sellel planeedil on võimalik hinnata tema viie parima sõbra järgi. Teie edu on mõõdetav teie viie parima sõbra keskmise eduga, mis hõlmab nii  finantsilist kui ka emotsionaalset vaadet, kuid mitte ainult. Vaadake ja mõelge nende sõprade sotsiaalsele edule, nende perekonnale, nende karjäärile, nende ambitsioonile ja paljudele muudele teile olulistele teemadele. Kui mõtlete sellele, siis mõistate, et inimesed kipuvad olema samas rütmis. Kui aga tervik teie ümber on leppinud kõigega, kus nad täna on, siis on teil, hea lugeja, väga keeruline sealt välja saada, peaaegu võimatu. See nõuab teilt väga tugevat isegi üliinimliku pingutust ja vahel ka otsuste tegemist, mis võivad mõjutada teie suhteid nende inimestega. Eriti raske on seda teha, kui teil on väga kangekaelsed ja tugevalt mõjutavad vanemad, kaaslased, sõbrad, tuttavad… Tekib küsimus, kuidas te suudate nendega edasi suhelda kui oma elu hakkate ise muutma ja juhtima. Kas nad tulevad sellega kaasa või hoopis jäävad taha vaate peeglisse?

Ärge saage minust valesti aru. Minu mõte ei ole, et peaksite kohe oma sõprussuhteid purustama ja uusi sõpru otsima hakkama. Teadvustage kõigepealt endale, kus te olete, ja saage aru, milline mõju on teie sõpradel ja lähedastel teie enda elule ja otsuste langetamisel nendega suheldes. Esimeses faasis püüdke teadlikult ennast mitte mõjutada lasta ja kui see on teie võimuses, kaasake ka nemad muutumise protsessi. Rääkige, mida te mõtlete elust enesest ja mida te tahate endas muuta. Võib olla, et nende kaasamine saab olema tõukeks lähedastele, mis annab võimaluse koos veelgi kiiremalt endaga ja oma harjumistega tegeleda. Sellisel juhul on teil keegi, kellega oma mõtteid jagada ja arutada. Seega teie vundamendis mängivad olulist rolli inimesed, kellega te suhtlete ja ka meedia (meelelahutus), mida te tarbite. Mõelge, mida see tarbimine teis esile kutsub? Kas head rahu tunnet või ärevust? Kui see kutsub esile ärevust, siis püüdke just seda interaktsiooni oma elus vähendada ja vahetada millegi muu vastu, mis teis häid tundeid esile kutsub.

Vaadake enda ümber ja mõelge, kes on teie viis parimat sõpra täna, kellega igapäevaselt läbi saate. Erinevad uuringud ja vaatlused on kinnitanud, et iga inimest sellel planeedil on võimalik hinnata tema viie parima sõbra järgi. Teie edu on mõõdetav teie viie parima sõbra keskmise eduga, mis hõlmab nii  finantsilist kui ka emotsionaalset vaadet, kuid mitte ainult.

Inimene oma loomu poolest tahab alati areneda, olla parem, viia sisse muudatusi ja tunda ennast tähtsana.

Inimesed tahavad luua midagi, mille üle nad saavad ise uhkust tunda ja mida teisedki tunnustavad. Võttes selle aluseks, on meis kõigis olemas kõik vajalik, et oma ellu muudatusi sisse viia. Kas see on lihtne? Ei, kindlasti mitte! Sest peame tulema välja oma mugavustsoonist ja alguses ennast veidi sundima midagi tegema. Ka kingapaela sidudes oli meil ju hea tunne, kui seda tegid meie eest meie vanemad. Nende sidumise saime me selgeks alles siis, kui pidime ise kordi ja kordi asjaga tegelema, kuni see juurdus meie alateadvusse. Täna toimib see ju märkamatult.

Sama märkamatult toimivad tuhanded meie igapäevased tegevused, millele me ei oska vahel isegi tähelepanu pöörata. Nüüd, et midagi muuta, tuleb teadlikult seda muutust endas sisse viima hakata. See tähendab seda, et vahel peame lausa jõuga enda arvamuste, eelarvamuste, tõekspidamiste, rutiinidega jpm. tegelema, et muutust sisse viia.

Aasia kultuurist on pärit põnev tarkusetera, mis ilmselgelt puudutab meist igat ühte. Lisan siia veidi enda poolt täiendatud versiooni. „Tehes ja mõeldes oma elus igapäev ühte ja sama asja, aga oodates teistsugust tulemust… on puhas idiootsuse definitsioon.“ Seega kui sa tahad oma ellu muudatust, siis muuda oma elu! Ära ela samade mustrite ja arusaamadega edasi ja oota, et midagi hakkab muutuma. Ei hakka ja ei saagi kuidagi hakata. Juba see lause peaks panema inimesi mõtlema, kuidas teha asju teisiti.

Kõik muutused meie ümber hakkavad pihta ainult meist endist! Meie oleme ise need olevused, kes kasvatavad ennast või siis need, kes lasevad välistel teguritel liigselt meid mõjutada ja meie arengut pidurdada. Mõtle sellele, et millel sinu otsused, arvamused ja teod baseeruvad? Kas need baseeruvad tõel või kellegi, millegi arvamustel? Kas teadsid, et 95% inimestest – jälle see maagiline 95% – otsused võetakse vastu kellegi arvamustel põhineval infol… hirmus, kas pole? Ainult 5% baseerub reaalselt faktidel ja tõel. Tekib küsimus, mis on tõde ja mis on fakt, kas oskame neid arvamustest eristada?

See on nii, sest me oleme tihti liiga laisad, et tõde uurima hakata ja küsida olulist küsimust „miks“. Me kuulame inimesi, meediat ja kõike muud, mis meile tundub tõena või kõige rohkem lähemale tõele ja selle pealt hakkame tegema omi otsuseid, mis puudutavad meie ja meie lähedaste elusid… Kas see pole mitte karm ja ei kutsu muutusi sisse viima meie eludesse?

Nagu rääkisin, kõik muutused hakkavad pihta meist endist ja tõdedest, millesse usume. Me opereerime oma igapäevast elu heatahtlikult just oma usu ja loogika pealt. Kusjuures taaskord tuleks sügavalt omale sisse vaadata, millel baseerub ja juhindub meie loogika. Kui kogemusel, siis kelle kogemusel? Kui arvamusel, siis kelle arvamusel? Kas need kaks on ka täna relevantsed või äkki on tingimused juba ammu muutunud?

Kuidas on tekkinud meile tõena näiv arvamus sellel konkreetsel inimesel, kelle oleme omale tõekuulutajaks tunnistanud? Kas ka selle inimese arvamus baseerub tegelikult arvamusel või millelgi muul? Ma loodan, et mõistate kuhu ma tahan jõuda. Tahan jõuda sinna, et olge ise oma otsuste sepad ja oma õnne valajad. Küsige alati iseenda käest küsimustele vastuseid. Tihti saate need kiiremini, kui oskate arvata. Arvestage erinevate arvamustega enda ümber konkreetsete teemade kohta, mille vastu huvi tunnete. Kuid usaldage lõplikut otsust tehes iseenda vaistu või seitsmendat meelt.

Alati vaadelge ja mõelge infole mida te kuulete, kust see on algupäraselt pärit ja kas see on arvamus või tõde, mis baseerub faktidel? Mida ma tahan öelda on see, et vastuseni milleni te jõuate iseseisvalt, on samapalju tõde, kui te kuulete arvamuste edastajatelt läbi erinevate infokanalite. Teie enda seest tulenev vastus küsimusele, millele olete mõelnud, on palju lähemal tõele, kui, et see info, mis tuleb kusagilt mujalt 95% ulatusest kellegi arvamustest.

Need mida kuuleme reeglina ei olegi kellegi konkreetse arvamused vaid edastavad hoopis kellegi kolmanda isiku arvamusi. See on nagu tõeline telefonimäng, mida mängime iga päev. Küsimus on see, kas sa oled see, kes esimesena midagi ütleb või oled viimane, kes seda kuuleb?

Kumb sa selles mängus olla tahaksid? Ilmselgelt see, kes on mängu eespool ja veel parem, sõnumi looja ise. Sellisel juhul on ka su enda usk kordades suurem ja võimalus mis iganes öeldu täide viia, palju suurem.

Sellele ainiti mõeldes, on sul võimalus hakata juba oma vundamendis tegema muudatusi. Sa lihtsalt ei lase enam välisel müral endale ligi tikkuda. Sa mõistad, et sinu enda tõde ja sinu enda tegemised, mis baseeruvad sinu enda sisetundel, on lähedamal, kui välistelt infoallikatelt saadu.

Siin aga tekib taaskord küsimus ja dilemma, millel baseerub minu/sinu vundament ja kuidas ma seda sisetunnet saaksin suunata ja muuta? See kõik on teostatav, kui hakkad tegelema iseendaga. Sul tuleb hakata teadlikult muutma oma uskumusi ja suunama seda selles suunas, kuhu liikuda soovid. Nagu mõistad, kõik minu eelnev kirjutatu oli selleks, et endale teadvustada iseendaga tegelmise vajalikkust, soovides muutusi oma ellu tuua. See kõik oli selleks, et mõistaksid suurt pilti ja seda, kui olulist rolli igaüks siin mängus elu mängib.

Me saame olla kas oma elu loojad või ohvrid, mida ümbrus meile ja meie ümber genereerib. See on meie teadlik otsus. Küsimus on selles, et kas sa ise tahad ennast muuta ja oled valmis astuma välja mugavustsoonist võttes vastutuse oma tegemiste, otsuste ja saatuse ees…

Kui soovid alustada oma teekonda ja tuge, siis võta ühendust minuga ja hakkame kõike seda avastama ja lahti rullima.

Seotud postitused

Keegi ei armasta müügimehi…?

Keegi ei armasta müügimehi…?

Kes ei tunneks kerget vastumeelsust müügimeeste vastu? See on tavaline, sest liiga sageli kohtume müügimeestega, kes ei kuula, vaid ainult räägivad. Hiljuti sain kõne, mis kestis peaaegu 5 minutit ja oli täis ühepoolset jutustamist. Püüdes midagi öelda, ei leidnud ma...

Ole müügikatalüsaator – mitte lammas

Ole müügikatalüsaator – mitte lammas

Kõik algas umbes 2000. aasta paiku, kui internet ja tarkvaraarendus hakkasid jõudsalt arenema. Turule tuli palju uusi asju. Iga tarkvaratükk oli justkui päästjaks ja tulemuslikkuse tõstjaks ettevõtete jaoks. See oli tehnoloogilise revolutsiooni aeg. Kõik oli seotud...