Warning: Undefined array key "url" in /data01/virt128085/domeenid/www.pertlomp.com/htdocs/wp-content/themes/Divi/includes/builder/module/Heading.php on line 194

Warning: Undefined array key "url_new_window" in /data01/virt128085/domeenid/www.pertlomp.com/htdocs/wp-content/themes/Divi/includes/builder/module/Heading.php on line 195

Warning: Undefined array key "url" in /data01/virt128085/domeenid/www.pertlomp.com/htdocs/wp-content/themes/Divi/includes/builder/module/Heading.php on line 194

Warning: Undefined array key "url_new_window" in /data01/virt128085/domeenid/www.pertlomp.com/htdocs/wp-content/themes/Divi/includes/builder/module/Heading.php on line 195

Veebruar 1982

Pert Lomp

Ma usun SISIMAS ja jälgin ALATI oma tegudes ütlust: “Mida iganes inimese mõistus suudab ette kujutada ja uskuda, seda ta suudab ka saavutada.”

Hea Mentee

Olen 1982 aasta veebruaris ilmavalgust näinud ettevõtja ja tehnoloogiasõber, kellel on üle kahekümne aasta kogemusi nii juhi kui ettevõtjana. Olen edukalt käivitanud ja müünud mitmeid ettevõtteid ning avastanud oma tõelise kire inimeste ja organisatsioonide toetamise vastu, eesmärgiga aidata avada nende potentsiaali.

Isiklikus elus olen toetav ja armastav abikaasa ja uhke viie lapse isa ning rõõmustan, et ka nemad jagavad minuga entusiasmi õppimise, lugemise ja enesearengu vastu. Lisaks olen innukas spordihuviline ja leian aega ka fotograafiaga tegelemiseks.

Mind inspireerib elu ja äri keerukuse mõistmine ning mõistatuste lahendamine. Empaatia ja intuitsioon on alati olnud minu kompassiks, mis võimaldab mul sügavat kontakti inimestega saavutada. Spetsialiseerun tulevaste liidrite, juhtide ja meeskondade toetamisele erinevatest valdkondadest ning soovin aidata neil avastada oma täielikku potentsiaali ja sügavamat tähendust elus.

Minu eesmärk on pöörata tähelepanu iga inimese unikaalsetele tugevustele, võimaldades neil omi tugevusi võimestada teadlikult ja realiseerida oma töökeskkonda ja ellu, kus igaüks saab areneda omas tempos.

Ma ise usun ja püüan väga evida ütlust “Mida iganes inimese mõistus suudab ette kujutada ja uskuda, seda ta suudab ka saavutada”.

Alustame koos seda inspireerivat eneseavastuse ja kasvu teekonda, sest maailmas ei ole ühtegi väljakutset, mida ei saaks koostöös seljatada.

Pühendunult Sinuga,

Pert Lomp

Midagi ei juhtu elus niisama, SEE ET oled sattunud minu lehele… ei ole asjade kokkulangevus vaid selge vihje sulle. 

Ei ole vahet, kus oled Sa täna oma elus ja kuidas oled siia jõudnud. Oluline on teadvustada, et sa oled siin ja see inimene ainult oma tehtud otsuste tagajärjel. Edasi haara rool, ületa omad hirmud ja sea kindlad teadlikud eesmärgid, kes soovid olla ja kuhu jõuda. Edasine on vaid märkamine ja kohae jõudmine.

PAKUTAVAD TEENUSED

INDIVIDUAALNE MENTORLUS

MEESKONNA MENTORLUS

KARJÄÄRI NÕUSTAMINE

LÄBIRÄÄKIMISTE OSKUSED

KOVISIOON

KEHA JA VAIMU TASAKAAL

ENESEABI JA NÕUSTAMINE

PAARIDE NÕUSTAMINE

SUHETE NÕUSTAMINE

Muuda oma elu

Päris väljakutsed. päris tulemused

Mul on suur rõõm olla sinu mõtete ja ideede jaoks vääriline tugipunkt. Olen valmis panustama oma energiat täielikult pühendununa, et sind toetada ja juhendada sinu isiklikul või/ja professionaalsel teekonnal. Minu eesmärk on olla sinu usaldusväärne teejuht ja partner, kes aitab sul silmitsi olla oma hirmudega, et saaksid avastada oma täieliku potentsiaali saavutamaks eesmärke, mida oled endale seadnud. Olen veendunud, et igal väljakutsel on lahendus ning koos suudame leida selle tee, olgu tegemist karjäärimuutuse, ettevõtte ülesehitamise või isikliku arenguga. Empaatia ja intuitsioon on alati olnud minu kompassiks, mis võimaldab mul näha ja tunda asju, mida teised võivad märkamata jätta. Seetõttu võid kindel olla, et minu juurde tulles leiad mitte ainult toetava kõrva ja südamliku mõistmise, vaid ka praktilisi lahendusi ning konkreetseid tegevuskavasid oma eesmärkide saavutamiseks.

Pert on silmapaistev mentori ja nõustajana, kellel on sügavad teadmised juhtimisest ja inimeste arendamisest. Tema praktiline lähenemine ja kogemused tehnoloogia valdkonnas võimaldavad tal anda konkreetseid ja tõhusaid nõuandeid, mis aitavad teistel saavutada oma eesmärke nii karjääris kui ka isiklikus elus. Tema kirg ja pühendumus tehnoloogiale peegeldub tema juhendamisstiilis, olles samal ajal kaasahaarav ja innustav.”

Karl

Tehnoloogia spetsialist

Ta on aidanud mul startupi founderina avada uusi perspektiive ja tundmisi. Tema sügavad teadmised ja hea tunnetus loovad aluse edukaks arenguks ja innovatsiooniks. Oma kirgliku pühendumusega ettevõtlusele suudab ta inspireerida ja toetada teisi oma unistuste poole püüdlemisel. Tema juhendamisstiil on südamlik ja praktiline, pakkudes konkreetseid lahendusi ja tõhusaid strateegiaid. Tänu tema kogemustele ja empaatiavõimele on ta ideaalne mentor neile, kes soovivad tuua oma ellu uuendusi ja muutusi.

Kristi A.

Juhatuse liige

“Perti juhendamisel avanevad mulle uued perspektiivid ja võimalused minu tulevikuplaanide osas. Ta on avatud ja toetav mentor, kes innustab mind avastama oma tugevusi ja eesmärke. Tema julgustus ja nõuanded aitavad mul selgitada oma sihte ning leida suunda oma elus. Tänu tema juhendamisele tunnen end kindlamalt ja motiveeritumalt oma unistuste poole püüdlemisel ning olen veendunud, et suudan saavutada oma eesmärgid.”

Henry

Noorem spetsialist

Miks peaksin mentori omale võtma?
  1. Juhendamine ja nõustamine: Mentorid pakuvad juhendamist ja nõustamist oma kogemuste ja teadmiste põhjal, aidates menteel saavutada oma eesmärke kiiremini ja tõhusamalt.
  2. Objektiivne tagasiside: Mentorid suudavad pakkuda objektiivset tagasisidet ja vaatenurka, aidates menteel näha olukorda teise nurga alt ning mõista oma tugevusi ja arenguvajadusi.
  3. Isikliku arengu toetamine: Mentori kaudu saab mentee toetust oma isikliku ja professionaalse arengu edendamisel, sealhulgas oskuste arendamisel, enesekindluse tõstmisel ja uute võimaluste avastamisel.
  4. Võrgustiku laiendamine: Mentorid võivad pakkuda juurdepääsu laiale võrgustikule ja ressurssidele, mis võivad menteele avada uusi ärivõimalusi, kontakte ja karjäärivõimalusi.
  5. Motivatsioon ja enesedistsipliin: Mentorid pakuvad tihti ka motivatsiooni ja julgustust menteele, aidates neil säilitada keskendumist ja enesedistsipliini oma eesmärkide saavutamisel.

Kokkuvõttes võib mentorluse kasutamine kiirendada isiklikku ja professionaalset kasvu, aidates menteel avada uusi võimalusi, ületada takistusi ning saavutada oma täielikku potentsiaali.

Mis vahe on Mentorlusel ja kootsingul?

Mentorlus ja Kootsing on mõlemad protsessid, mis keskenduvad inimese arengule ja toetamisele, kuid neil on olulised erinevused:

  1. Suhe ja rollid: Mentorlus hõlmab tavaliselt suhet mentor-mentee vahel, kus kogenud isik (mentor) jagab oma teadmisi, kogemusi ja nõuandeid vähem kogenud isikule (menteele) tema arengu toetamiseks. Kootsing keskendub tavaliselt suhtele koots-klient, kus koots toetab klienti tema eesmärkide saavutamisel, küsimuste lahendamisel ja potentsiaali realiseerimisel. Seda sama teeb ka mentor, kuid mentoril on õigus jagada ka oma kegemust.
  2. Eesmärgid ja fookus: Mentorlus keskendub sageli mentee pikaajalisele arengule ja karjäärile ning võib hõlmata laia valikut teemasid ja küsimusi, sealhulgas isiklikku arengut, karjääri edendamist ja oskuste arendamist. Kootsing keskendub tavaliselt lühiajalistele eesmärkidele, konkreetsetele väljakutsetele või arenguvajadustele ning aitab klienti leida lahendusi ja tegevuskavasid nende eesmärkide saavutamiseks. Ka mentor võib tegeleda lühiajalise vaatega mentee jaoks.
  3. Meetodid ja lähenemine: Mentorlus võib olla rohkem vestluspõhine ja reflektiivne, keskendudes aruteludele, kuulamisele ja nõuannetele. Kootsing võib olla struktureeritum ja tegevuspõhisem, kasutades erinevaid tehnikaid ja tööriistu, nagu küsimused, harjutused ja tagasiside, et aidata klienti oma eesmärkideni jõuda.

Kokkuvõttes võib öelda, et mentorlus ja coaching on mõlemad väärtuslikud vahendid isikliku ja professionaalse arengu toetamiseks, kuid nende erinevad lähenemised ja fookused muudavad need sobivaks erinevate olukordade ja vajaduste jaoks. Mentorlus on sageli suunatud laiemale karjääri ja eluarengule, samas kui coaching on tavaliselt suunatud konkreetsetele eesmärkidele ja väljakutsetele.

Kaua kestab üks mentorluse sessioon?

Mentorluse sessiooni kestus ja vajalike kohtumiste arv võivad olenevalt mentori ja mentee konkreetsest olukorrast, eesmärkidest ja vajadustest väga erineda. Üldiselt võib mentorluse sessiooni kestus varieeruda 60 minutist kuni paar tundi ning kohtumiste arv võib olla alates ühest kuni mitme kuuni kestva perioodini.

Mentorluse sessiooni kestus sõltub sageli sellest, millist tüüpi teemasid arutatakse, ning mõned sessioonid võivad olla lühikesed ja fokusseeritud, samas kui teised võivad olla pikemad ja sügavamad, eriti kui arutatakse keerukamaid või isiklikumaid küsimusi.

Kohtumiste arv sõltub samuti mentori ja mentee vahelisest kokkuleppest ning tegevusplaani keerukusest. Mõni mentee võib vajada ainult mõnda kohtumist lühiajaliste eesmärkide saavutamiseks, samas kui teised võivad eelistada pikemat ja regulaarset koostööd pikaajaliste eesmärkide poole liikumisel.

Oluline on, et mentor ja mentee arutaksid läbi oma ootused, eesmärgid ja vajadused mentorluse osas ning lepiksid kokku sobiva sessiooni kestuse ja kohtumiste arvu, mis võimaldaksid saavutada soovitud tulemusi ja arengut. Lisaks võivad mentor ja mentee kokku leppida ka regulaarseid järelkontrolle, et hinnata progressi ja vajadusel muuta mentorluse lähenemist.

MIs hetkest hakkab mentorlus tooma tulemusi?

Mentorluse mõju ja selle aega, mis kulub tulemuste nägemiseks, võib mõjutada mitmed tegurid, sealhulgas mentee algne olukord ja eesmärgid, mentorluse sagedus ja kestus ning mentori ja mentee vaheline suhe. Üldiselt võib öelda, et mentorlus võib hakata tulemusi tooma juba lühikese aja jooksul, kuid sügavamad muutused võivad vajada pikemat aega.

Mõned võimalikud mõjud, mida võib oodata mentorluse tulemusena:

  1. Eneseteadlikkus ja enesekindlus: Mentorlus võib aidata menteel paremini mõista oma tugevusi, nõrkusi ja arenguvõimalusi, suurendades seeläbi eneseteadlikkust ja enesekindlust.
  2. Oskuste arendamine: Mentorlus võib aidata menteel arendada uusi oskusi ja teadmisi, mis on vajalikud tema isikliku ja professionaalse kasvu jaoks.
  3. Karjääriedendus: Mentorlus võib aidata menteel avada uusi karjäärivõimalusi, arendada võrgustikku ja saada olulisi teadmisi ja kogemusi oma karjääri edendamiseks.
  4. Isikliku ja professionaalse eesmärgi saavutamine: Mentorlus võib aidata menteel seada selgeid eesmärke ja püstitada tegevuskavasid nende eesmärkide saavutamiseks ning pakkuda toetust ja juhendamist nende eesmärkide poole liikumisel.

Kokkuvõttes võib öelda, et mentorlus võib hakata tulemusi tooma juba esimese sessiooni jooksul, kuid mõned muutused võivad vajada pikemat aega, eriti kui tegemist on sügavamate ja pikaajaliste eesmärkide saavutamisega. Oluline on olla avatud protsessile, jätkata pühendumust ja olla valmis töötama koos oma mentoriga, et saavutada soovitud tulemusi.

MIda peaksin teadma esimesel kohtumisel?

Esimeseks kohtumiseks oma uue mentoriga valmistumine võib aidata teil saavutada produktiivset ja tähendusrikast kohtumist. Siin on mõned sammud, mida võiksite järgida:

  1. Määratlege oma eesmärgid: Enne esimest kohtumist mõelge läbi, milliseid eesmärke ja ootusi soovite mentorlussuhtega saavutada. See aitab teil suunata vestlust ja saada mentorilt paremat abi.
  2. Tehke taustauuring: Õppige tundma oma mentori tausta, kogemusi ja spetsialiseerumist. See aitab teil paremini mõista nende võimalikku panust ja kuidas see sobib teie vajadustega.
  3. Seadke kohtumise eesmärgid: Mõelge läbi, milliseid küsimusi soovite esimesel kohtumisel arutada ja millist teavet soovite jagada oma mentoriga enda kohta.
  4. Mõelge küsimustele: Koostage nimekiri küsimustest või teemadest, mida soovite oma mentorilt arutada. See aitab teil vestluses suunatult edasi liikuda ja saada vajalikku tagasisidet ja nõuandeid.
  5. Ole avatud ja aus: Esimesel kohtumisel olge avatud ja aus oma eesmärkide, väljakutsete ja ootuste osas. Jagage oma mentoriga enda kohta asjakohast teavet, et nad saaksid teid paremini mõista ja toetada.
  6. Kuulake aktiivselt: Olge kohtumise ajal tähelepanelik ja kuulake oma mentori nõuandeid ja tagasisidet. Küsige küsimusi ja selgitage välja, kuidas saate neid nõuandeid rakendada oma olukorras.
  7. Säilitage avatud suhtluskanalid: Pärast esimest kohtumist hoidke avatud suhtluskanaleid oma mentoriga. Jagage nendega oma edusamme, küsimusi ja väljakutseid ning jätkake koostööd nende suunamisel ja toetamisel.
Kuidas peaksin suhtuma oma mentorisse?

Oma mentorisse suhtumine peaks olema avatud, austav ja koostööle suunatud. Siin on mõned põhimõtted, mida võiksite järgida oma mentorlussuhtes:

  1. Austus: Suhtuge oma mentorisse austusega tema kogemuste, teadmiste ja panuse vastu teie arengusse. Olge avatud tema nõuannetele ja tagasisidele ning väärtustage tema aega ja pühendumust teiega töötamisele.
  2. Avatus: Olge avatud uutele ideedele, vaatenurkadele ja õppetundidele, mida teie mentor teile pakub. Kuulake aktiivselt tema nõuandeid ja julgustage avatud suhtlust ja arutelu.
  3. Tähelepanu ja pühendumine: Pühenduge oma mentorlussuhtele ja panustage aega ja vaeva oma arengu ja eesmärkide saavutamisse. Olge tähelepanelik mentorlussessioonidel ja täitke kokkulepitud ülesanded ning kasutage ära mentorluse pakutavat toetust ja juhendamist.
  4. Usaldus: Looge oma mentoriga usalduslik suhe, kus tunnete end mugavalt oma küsimuste, murede ja eesmärkide jagamisel. Usaldus aitab luua tugeva aluse produktiivsele mentorlussuhtele.
  5. Tänulikkus: Olge tänulik oma mentori panuse ja toetuse eest teie arengusse. Näidake oma tänulikkust tema aja, teadmiste ja kogemuste eest ning ärge kartke väljendada oma tänu ja tunnustust.
  6. Aktiivsus: Olge aktiivne ja algatusvõimeline oma mentorlussuhtes, küsides küsimusi, jagades oma mõtteid ja ideid ning pakkudes tagasisidet. Aktiivne osalus aitab muuta mentorlussuhte dünaamikat ja tagada selle tõhususe.

Lõpuks on oluline meeles pidada, et mentorlus on vastastikune suhe, kus mõlemad pooled peavad panustama ja tegutsema koostöös, et saavutada soovitud tulemusi ja arengut. Hoidke avatud suhtlust oma mentoriga ning olge valmis õppima ja kasvama koos temaga.

    Millise rahalise panusega peaksin arvestama?

    Mentorluse rahaline panus võib oluliselt varieeruda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas mentorluse tüübist, väljakutse sügavusest ja teie asukohast.  Reeglina on võimalik see olukord selgelt hinnata esimesel kohtumisel. 

    Mentorluse rahaline panus võib olla ühekordne makse sessiooni või kokkulepitud programmi eest või põhineda tunni- või kuutasul. Hinnad algavad minu puhul 100 € tunnis ja võivad varieeruda vastavalt meie kohtumiste intervalli ja pikkuseni. Reeglina lepitakse menteega kokku 4 – 6 (1h – 1,5h) kohtumist. Kohtumiste intervall võib olla iganädalane või üle nädala.

    Enne mentorluse alustamist on oluline selgitada välja mentorluse hinnakujundus ja tingimused ning veenduda, et see sobib teie eelarvega. Samuti on oluline arvestada, et mentorluse investeering võib olla pikaajaline ja tuua kaasa olulise arengu ja kasu teie isiklikus ja professionaalses elus. Seega võib mentorlusele kulutatud raha olla väärtuslik investeering oma tulevikku ja arengusse.

    Milline on mentee roll koostöös?

    Mentee rolliks koostöös on enda vajaduse laualepanemine; mis on need teemad, mida soovitakse koos mentoriga arutada.

    Koostöö teemad võivad olla erinevad, näiteks:

    • Kohanemine uues töörollis.
    • Muudatuse juhtimine.
    • Enda juhiprofiili analüüs.
    • Enda karjäärieesmärkide läbiarutamine.
    • Isikliku kontaktivõrgustiku arendamine.
    • Areng juhina, mingile kindlale oskusele keskendumine (nt suuna andmine, tagasiside meeskonnaliikmetele, meeskonnaliikmete motiveerimine ja arendamine jne).

    Mentee roll koostöös mentoriga on oluline ja hõlmab mitmeid kohustusi ja vastutusi:

    1. Avatus ja vastuvõtlikkus: Mentee peaks olema avatud ja vastuvõtlik uutele ideedele, tagasisidele ja õppetundidele, mida mentor pakub.
    2. Selged eesmärgid: Mentee peaks olema selge oma eesmärkide ja vajaduste osas ning suutma neid selgelt väljendada, et mentor saaks neid arvestada ja toetada nende saavutamisel.
    3. Aktiivne osalemine: Mentee peaks olema aktiivne ja pühendunud mentorlussuhtele, osaledes kohtumistel, täites ülesandeid ja rakendades õpitut oma igapäevaelus.
    4. Enesejuhtimine: Mentee peaks võtma vastutuse oma isikliku ja professionaalse arengu eest ning olema valmis tegema tööd selle nimel, et saavutada oma eesmärgid ja täita mentorlusest saadud õppetunnid.
    5. Tagasiside vastuvõtmine: Mentee peaks olema avatud tagasisidele ja valmis õppima oma vigadest ning pidevalt arenema ja paremaks saama.

    Kokkuvõttes on mentee roll aktiivne ja osalusel põhinev ning nõuab avatust, pühendumust ja vastutust oma arengu eest.

    Kuidas ma tean, et mentor minuga sobib?

    Sobiva mentori valimine on oluline samm mentorlussuhte loomisel. Siin on mõned tegurid, mida saate arvestada, et teada saada, kas mentor teie jaoks sobib:

    1. Kogemused ja taust: Veenduge, et mentoril oleks asjakohased kogemused ja taust teie valdkonnas või huvivaldkonnas. Oluline on, et mentoril oleksid teadmised ja oskused, mis vastavad teie vajadustele ja eesmärkidele.
    2. Keemia ja usaldus: Oluline on, et teil ja mentoril tekiks hea keemia ning, et tunneksite end temaga mugavalt ja usaldusväärselt. Usalduslik suhe on oluline, et saaksite avatult arutada oma eesmärke, väljakutseid ja arenguvajadusi.
    3. Suhtlusstiil: Arvestage mentorlussuhte loomisel ka mentorluse stiili ja suhtlusviisiga. Kas mentor toetab rohkem kuulamist või aktiivset nõustamist? Kas tema suhtlusstiil sobib teiega?
    4. Eesmärgid ja ootused: Veenduge, et mentorlussuhte eesmärgid ja ootused oleksid teie ja mentoriga selged ning vastaksid teie vajadustele. Kas mentorlussuhe aitab teil saavutada oma eesmärke ja arengut?
    5. Tagasiside ja referentsid: Küsige mentorilt tagasisidet ja referentse tema varasemate menteede kohta. See võib anda teile aimu tema mentorluskogemusest ja sellest, kuidas ta teiste inimestega töötab.

    Kokkuvõttes on oluline leida mentor, kes mitte ainult ei oma asjakohaseid kogemusi ja teadmisi, vaid ka kellega tunnete end mugavalt ja kes suudab teid toetada teie eesmärkide saavutamisel. Ärge kartke küsida potentsiaalsetelt mentoritelt küsimusi ja arutada nendega avameelselt, et veenduda, et valite õige mentori enda jaoks.

    Kui ma tunnen, et mentor ei sobi mulle?

    Kui tunnete, et mentor ei sobi teile, on oluline tegutseda sellele tundele vastavalt. Siin on mõned sammud, mida võiksite kaaluda:

    1. Analüüsige põhjuseid: Mõelge läbi, mis täpselt teie ja teie mentori vahel ei toimi või mis tekitab teis ebamugavust või pettumust. Kas see on suhtlusstiili erinevus, sobimatus eesmärkides või midagi muud?
    2. Vestlege oma mentoriga: Kui tunnete end julgelt, võite oma muredest rääkida otse oma mentoriga. Avage vestlus ausalt ja konstruktiivselt ning proovige leida lahendusi või parandada suhtlemist.
    3. Kaaluge alternatiive: Kui tunnete, et suhe teie mentoriga ei parane või ei vasta teie vajadustele, kaaluge alternatiive. See võib hõlmata uue mentori otsimist, mentorlusprogrammist välja astumist või muude toetusvõimaluste otsimist.
    4. Otsige tagasisidet: Küsige tagasisidet teistelt, kes võivad olla kursis teie mentorlussuhte dünaamikaga. See võib aidata teil paremini mõista, kuidas teised teie suhet näevad ja kas see vastab teie ootustele.
    5. Olge julge lõpetama: Kui olete läbi mõelnud ja jõudnud järeldusele, et mentorlus ei toimi teie jaoks, olge julge ja lõpetage suhe viisil, mis on teile kõige mugavam ja lugupidavam. See võib hõlmata viisakat vestlust, e-kirja saatmist või mentorlussuhtest ametlikult taganemist.

    Oluline on meeles pidada, et mentorlussuhe peaks olema toetav ja kasulik teie isiklikule ja professionaalsele arengule. Kui tunnete, et see ei vasta teie vajadustele või ootustele, on täiesti mõistlik otsida alternatiive või lõpetada suhe, et leida parem sobivus.

    Miks mentorlus võib ebaõnnestuda?
    1. Vähene pühendumine: Kui mõni osapooltest ei ole mentorlussuhtesse pühendunud või ei panusta piisavalt aega ja energiat, võib see põhjustada ebaõnnestumist.
    2. Vale sobivus: Kui mentor ja mentee ei sobi omavahel hästi kokku või neil on erinevad ootused ja eesmärgid, võib see raskendada tõhusa mentorlussuhte loomist.
    3. Halb suhtlus: Puudulik või ebaselge suhtlus võib takistada tõhusat koostööd ja takistada vajaliku tagasiside ja juhendamise saamist.
    4. Puuduvad selged eesmärgid: Kui mentorlussuhtel puuduvad selged eesmärgid või tegevuskava, võib see põhjustada suhte ebamäärasust ja ebaefektiivsust.
    5. Usalduse puudumine: Kui mentor ja mentee ei tunne üksteise suhtes usaldust või kui usaldus on purunenud, võib see põhjustada suhte lagunemist ja ebaõnnestumist.
    6. Vastuolulised ootused: Kui mentor ja mentee omavad erinevaid ootusi mentorlussuhte osas või kui nende ootused on vastuolus, võib see viia pettumusteni ja suhte purunemiseni.
    7. Puuduv areng: Kui mentee ei näe mentorlussuhtest piisavat arengut või kasu, võib ta kaotada motivatsiooni ja huvi suhte jätkamise vastu.
    8. Puudulik pühendumine: Kui mentor ei ole pühendunud mentee arengule ja toetamisele või kui tal puuduvad vajalikud oskused ja teadmised mentorluse osas, võib see suhte ebaõnnestumiseni viia.

    Kokkuvõttes on oluline, et mentorlus põhineks vastastikusel austusel, usaldusel ja avatud suhtlusel ning et mõlemad osapooled oleksid pühendunud suhte arendamisele ja edukusele.

    Milliste teemadega veel võin abi saada?

    Kogenud mentor saab abistada mitmesuguste teemadega, mis hõlmavad nende enda kogemusi ja ekspertiisi. Mõned neist teemadest võivad hõlmata:

    1. Karjääriplaneerimine: Abistamine karjäärieesmärkide seadmisel ja karjääriarengu strateegiate väljatöötamisel.
    2. Äriarendus: Nõustamine ettevõtte loomisel, äriplaani koostamisel ja äritegevuse juhtimisel.
    3. Juhtimisoskuste arendamine: Juhtimisoskuste parandamine, meeskonna juhtimine ja organisatsioonilise tulemuslikkuse suurendamine.
    4. Isikliku arengu toetamine: Abistamine enesejuhtimise, eneseusalduse ja stressijuhtimise oskuste arendamisel.
    5. Professionaalne areng: Nõustamine erialaste teadmiste ja oskuste arendamisel ning karjääri edendamisel.
    6. Võrgustiku loomine: Mentor võib aidata mentiid võrgustiku loomisel ja oluliste kontaktide leidmisel oma valdkonnas.
    7. Konfliktide lahendamine: Abistamine konfliktide lahendamisel tööl või isiklikus elus ning suhete parandamine.
    8. Strateegiline planeerimine: Nõustamine strateegiliste eesmärkide seadmisel ja nende saavutamiseks vajalike tegevuskavade koostamisel.
    9. Kasvamine ja eneseareng: Toetamine mentii enesearengu ja kasvu protsessis, aidates tal avastada oma tugevusi ja arenguvõimalusi.
    10. Tulevikuvisiooni selgitamine: Mentor võib aidata mentiid oma tulevikuvisiooni selgitamisel ning aitab tal seada eesmärke ja kavandada konkreetseid samme nende saavutamiseks.

    Need on vaid mõned näited teemadest, milles kogenud mentor saab aidata. Oluline on leida mentor, kellel on kogemusi ja teadmisi nendel konkreetsel teemadel, mis on mentii jaoks olulised ja vajalikud.

    KKK

    JULGUS.ENESEKINDLUS.TEADLIKUS

    Uus hingamine

    Kohtumised on kokkuleppel

    Esmaspäev – Reede: 10.00 – 21.00 

    Laupäev: kokkuleppel

    Pühapäev: kokkuleppel

    VÕTA JULGELT ÜHENDUST!